Sebevražda, to je oč tu běží

23. 12. 2010 10:50:11
Zabít či nezabít? Nikdy jsem si nemyslela, že zrovna já nad tímhle budu uvažovat, já, která má všechno, rodinu, přátelé, lásku, peníze, blahobyt, klid a častý úsměv na tváři. Ale teď v ruce žmoulám kamínek a i já polemizuji nad touto otázkou, na mostě, pod kterým protéká naše velká řeka Vltava a napadají mě důvody, proč to udělat...

Nikdy jsem sebevrahy nechápala, vždy mi přišli jako sobci, co myslí jen na sebe a ne na pocity jiných, obzvláště své rodiny, když už nějakou mají, jenže teď i já přemýšlím, jestli ukončit svůj život jako mladá žena není lepší, než se na sebe a ostatní koukat, jak stárnou, jak se jejich i moje tváře a těla scvrkávají. Ovšem tuhle myšlenku za chvíli vypouštím, já přeci nemůžu vypadat nikdy špatně, pokud se tak nebudu chtít vidět a dokud se tak nebudu cítit. Beru si do ruky další kamínek...

Je to jinak, cítím prázdnotu, popravdě nevím co s ní, ani nevím, kde se tak náhle vzala, mám přeci vše, nebo ne? Co mi může v dokonalém světě chybět? Asi to bude slovo „mém“ světě, mám pocit, že jsem tu jen pro ostatní, ono, někoho tohle naplní, mě ale ne, spíše to působí opačně, vysává to ze mě všechnu energii. Nacházím další kamínek...

Radost ze života jsem ztratila již před léty a teď co? Jen se plahočím za snem jiných lidí, co říkají, že ze mě musí být doktor, právník, či milionář, tohle podle mě nemá smysl. Proč bych se já měla honit na sny někoho jiného? Stále jen dokolečka musím poslouchat příkazy a rady ostatních, mám dojem, že život nikam nevede, než jen do budoucnosti, jako mají všichni ostatní, co to znamená? Narození, škola, praxe, škola, práce, (mateřství), práce, důchod (?), smrt. V tomhle nevidím smysl a ani mě to nějak vábně neláká. Jenže když zemřu teď, přeskočím sice pár bodů, ale ten poslední mě stejně dostane, smrt totiž nikdo nezastaví, i když se vědci snaží, což je podle mě špatně. Ale říkám si, že jí nejsem přeci srab! Další kamínek do mé sbírky...

Koukám stále do vody, jak si teče, i ona má svůj osud předurčen a následuje ho bez řečí, někdy se rozbouří, ale pak zas uklidní a pokračuje dál svou cestou předurčenou. Přemýšlím, jestli my nejsme stejní jako voda, bouříme se, ale vždy se zas vracíme do svých koryt, chceme jít jinudy, ale silnější proud nás zase strhne zpět, jen výjimky jdou jinou cestou a dostanou se dál, kam chtěli, jiní zas nechávají vše jen osudu, ať si s nimi dělá, co chce. Ted jsem našla krásný oblázek, dávám ho do kapsy.

Možná, když se vážně snažíme, dosáhneme něčeho víc, než jen průměrnosti a stereotypu, ale bude chtít asi hodně velkou snahu, šikovnost a trpělivost a já se chci snažit a dokázat víc, než jiní. Házím kamínky do Vltavy a jdu domu, cestou hladím svůj nový oblázek v kapse, od teď mi přináší štěstí.

Autor: Veronika Tikalová | čtvrtek 23.12.2010 10:50 | karma článku: 10.43 | přečteno: 1039x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Radomil Bábek

Digitalizace státní správy? Fraška po česku

Ministryně Nováková se chlubí, že „Digitalizací státní správy dochází k snižování administrativní zátěže.“ To ovšem zní většině podnikatelů a živnostníků jako provokace.

16.2.2019 v 9:09 | Karma článku: 13.99 | Přečteno: 280 | Diskuse

Jan Dvořák

Za vyhození šéfredaktora rozhlasu anticena - od filmařů

V politice je celkem běžné zpochybňovat jednání a činy druhých jenom proto, že jde o politické rivaly, přestože se zachovali příkladně.

16.2.2019 v 8:10 | Karma článku: 9.23 | Přečteno: 142 | Diskuse

Ladislav Kováčik

K diskusii o diskusiách (na internete)

Pán Václav Klaus mladší nám odštartoval zaujímavú diskusiu na tému príspevkov na internete, zvlášť na sociálnych sieťach. Tak skúsim túto diskusiu aj ja "obohatiť" o nejaké postrehy.

15.2.2019 v 22:39 | Karma článku: 7.59 | Přečteno: 171 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Jazykové poučení z jedné diplomatické rozepře

Kontroverze, kterou vyvolal ve Varšavě izraelský premiér Netanjahu kvůli obvinění Poláků z kolaborace s nacisty, si poměrně obšírně všimla i česká média. Byla to ovšem trochu bouře ve sklenici vody. A poučení?

15.2.2019 v 20:56 | Karma článku: 18.76 | Přečteno: 513 | Diskuse

Karel Ábelovský

Rómové nebo cikáni, jak je to tedy správně - more?

... jo, jo, někdy se lidé neshodnou ani na celkem jednoduchých věcech, a to tím spíš, když se jich to vlastně ani moc netýká ... takže, rómové nebo cikáni? Co je tedy správně? Možná obojí, možná je všechno špatně, kdo ví?

15.2.2019 v 14:07 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 988 | Diskuse
Počet článků 24 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 953
https://www.facebook.com/mojekrasnasvatba

Najdete na iDNES.cz