Veronika Tikalová

Food Festival města Jičín

13. 05. 2015 12:05:47
Dobré jídlo, pití, zábava, krásné prostředí - to vše nabízí food festival v Jičíně, který proběhně 23. května 2015 v Zámeckém parku města Jičín. Krom občerstevní se mohou návštěvníci těšit na módní přehlídku a show Na stojáka.

Město Jičín se nachází v Královéhradeckém kraji v severovýchodních Čechách, obklopuje jej nádherná příroda a je také známo pod názvem - Jičín, město pohádek - kdo by neznal Rumcajse s Mankou a Cipískem. Ale tentokrát opustíme pohádkový svět a přivítáme svět dobrého jídla a pití. Již příští sobotu, tedy 23. května, zde proběhne vůbec první místní Food Festival.

Tyto festivaly mají již dlouho tradici, například v Praze proběhne již 9. ročník. Ovšem město Jičín a jeho přilehlé okolí má také co nabídnout z oblasti gastronomie, a proto je na co se těšit.

Celá akce startuje v sobotu 23. května v 10:00 a to úvodním slovem starosty Jana Malého. Během dne se návštěvníci mohou těšit na soutěže od partnerů akce a představení jednotlivých vystavovatelů. Krom úžasných pokrmů, bude na akci doprovodný program a to módní přehlídka značky The Rich Angel a stand-up comedy show s Danielem Čechem, Petrem Cerharem (Nasty) a Markem Danielem. Dále mohou návštěvníci vytrávit na procházce po Jičínských památkách, které budou v tento den otevřeny návštěvníkům zdarma (jejich seznam můžete najít na oficiálních stránkách festivalu).

Každá restaurace bude servírovat svoje nejlepší pokrmy a menu je opravdu bohaté. Pochutnají si tu jak milovníci masa, tak i vegetariáni a milovníci sladkého. Cena pokrmů se bude pohybovat cca od 25 až do 75Kč.

Ať bydlíte kdekoliv, vyplatí se přijet se podívat na tento první Jičínský Food Festival a to nejenom pokud jste milovníci jídla. Máte zde možnost podívat se zadarmo na místní památky a přírodní skvosty, například cestou domů, se můžete zastavit a udělat si krásnou procházku po Prachovských skálách, které jsou od Jičína vzdálené jen pár kilometrů.

Vstup na Jičínský Food Festival je ZDARMA.

Více infromací naleznete: http://www.jicinskyfoodfestival.cz/

Zvyšte článku karmu!
Autor: Veronika Tikalová | | karma: 8.39 | přečteno: 722 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 0 příspěvků.
Buďte první!

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz